RUBIKON Centrum nabízí nově od pol. roku 2017 pomoc rodinám i jiným blízkým osob, které vykonávají nebo jsou po vykonání trestu (jsou ve vězení nebo popropuštění z něj, ale i odsouzených v rámci alternativního trestu). Jedná se o sociální a psychosociální poradenství v této náročné životní situaci a také poradenství právníka. Pracujeme s rodinami z Prahy.

stažený soubor

 

Patří k nejzkušenějším českým kurátorům. A také k nejaktivnějším. Bc. Václav Živný, kurátor při Městském úřadu Roudnice n. Labem, je vzděláním adiktolog, tedy specialista na osoby se závislostmi. Pro rodinyveznu.cz popsal své pojetí práce kurátora. Vždyť vztahem klienta k obci, odkud pochází, by správně vše mělo začínat...

84 d591

 

Česká republika je službami pro lidi vracející se z vězení pokryta dosti nerovnoměrně. Ví se hlavně o těch pražských, což je škoda. Na Vysočině je doma AL PASO. Odvážný název patří projektu Oblastní charity Třebíč. Na jeho začátku je osobní příběh. A ti, co se vrací z vězení důmu na Vysočinu, nejsou na vše sami. Na otázky Za branou odpovídala Mgr. Michaela Nováková, koordinátora projektu AL PASO Oblastní charity Třebíč.

 

nPOqFtfDHPLsd gtQOljOMgij1RZn6UB99jGRJoXCMCNlYWdco86FrdKOYxDVsWY mJRpGg